Projekt: Vánoce se saskými sousedy Doporučený

  • středa, 14 listopad 2018 19:01
Projekt: Vánoce se saskými sousedy
Žadatel: Obec Krásná
Projektový partner: Město Bad Elster
Celkové náklady projektu: 8.120 Euro
Dotace: 6.902 Euro (85%)
Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Fondu malých projektů Euregia Egrensis.

Obsah projektu: v rámci pravidelné spolupráce obce Krásná a saského města Bad Elster se na 2. Adventní neděli 9.12.2018 široká veřejnost setká u stromečku na návsi v obci Krásná. Zde bude připraven kulturní program v podobě hudebních vystoupení. Místní spolky zajistí výrobky na vánoční trhy. V rámci dlouholeté spolupráce hasičských sborů budou samotní hasiči z Bad Elsteru a Adorfu návštěvníkům připravovat tradiční regionální pochutiny. Hlavní program bude zahájen ve 14 hodin přivítáním všech návštěvníků, kteří společně vypustí jako symbol přátelství heliové balonky s vánočním přáním. Vánoční atmosféru doplní živý betlém. V průběhu akce bude pro účastníky projektu (60 z Čech, 40 z Německa) připraveno občerstvení a propagační předměty projektu. U vánočního stromečku zazpívají děti z místní mateřské školky. Veškeré aktivity v rámci projektu jsou dostupné obyvatelům všech věkových kategorií, obou pohlaví, všech barev pleti, sexuální orientace, vyznání nebo pohledu na svět, národností, tělesného i mentálního postižení. Projekt odstraňuje bariéry, odbourává předsudky a je otevřený vůči všem.

Cíl projektu: projekt umožní setkání široké veřejnosti česko-saského území, podpoří mezilidské vztahy a posílí nadregionální vazby v regionu. Bohatý program a prezentace vánočních tradic a zvyků přispěje k odbourání národnostních bariér. Díky projektu se utuží vzájemná spolupráce nejen projektových partnerů, ale i okolních obcí v příhraničí, jejichž obyvatelé na akci zavítají. Společné setkání přispěje k rozvoji turistického potenciálu v regionu.

EU Nachbar EE
Přečteno 118 krát Naposledy změněno: středa, 14 listopad 2018 19:06

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.