Setkání na druhou Adventní neděli Doporučený

  • středa, 22 listopad 2017 09:32
V rámci celoroční spolupráce obce Krásná a saského města Adorf/ Vogtl. se na 2. Adventní neděli 10. 12. 2017 široká veřejnost setká u stromečku na návsi v obci Krásná. Zde bude připraven kulturní program v podobě vystoupení pěveckých souborů. Místní spolky zajistí výrobky na vánoční trhy. V rámci dlouholeté spolupráce hasičských sborů budou samotní hasiči návštěvníkům připravovat tradiční regionální pochutiny. Hlavní program bude zahájen ve 14 hodin starosty obou partnerských obcí, kteří společně s ostatními účastníky projektu vypustí jako symbol přátelství heliové balonky s Vánočním přáním. Vánoční atmosféru doplní tvořivé dílny pro děti a živý betlém. V průběhu akce bude pro účastníky projektu (60 z Čech, 40 z Německa) připraveno občerstvení a propagační předměty projektu.

U Vánočního stromečku zazpívají děti z místní mateřské školky. Hned za týden 16. 12. 2017 podpoří krásenští své kamarády z Adorfu na místních Vánočních trzích a nabídnou jejich návštěvníkům tradiční české pochutiny. Veškeré aktivity v rámci projektu jsou dostupné obyvatelům všech věkových kategorií, obou pohlaví, všech barev pleti, sexuální orientace, vyznání nebo pohledu na svět, národností, tělesného i mentálního postižení. Projekt odstraňuje bariéry, odbourává předsudky a je otevřený vůči všem.

Cíl projektu: projekt umožní setkání široké veřejnosti českosaského území, podpoří mezilidské vztahy a posílí nadregionální vazby v regionu. Bohatý program a prezentace Vánočních tradic a zvyků přispěje k odbourání národnostních bariér. Díky projektu se utuží vzájemná spolupráce nejen projektových partnerů, ale i okolních obcí v příhraničí, jejichž obyvatelé na akci zavítají. Společné setkání přispěje k rozvoji turistického potenciálu v regionu.

Žadatel:
obec Krásná

Projektový partner: město Adorf/Vogtl.

Celkové náklady projektu:
7.126, 62 Euro

Dotace: 6.057,62 Euro (85%)

Advent
zvětšit obrázek

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Fondu malých projektů Euregia Egrensis.

EU Nachbar EE
Přečteno 319 krát Naposledy změněno: pondělí, 11 prosinec 2017 16:54

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.