Projekty MŠ Krásná

Projekty MŠ Krásná (7)

Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice

 • pátek, 01 prosinec 2017 10:01
 • Napsal(a)
Setkání partnerských školek MŠ Krásná a MIKITA Adorf v rámci projektu „Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice“

Ve středu 29. 11. 2017 vyrazily děti z naší školky poprvé v tomto školním roce za svými kamarády do Adorfu. Společné setkání se těsně před prvním Adventem neslo samozřejmě již ve vánočním duchu. Děti si společně hrály, zpívaly a vyráběly vánoční svícen z papíru. Nechybělo ani drobné pohoštění. Zatímco si děti hrály a poznávaly své kamarády a jejich oblíbené hračky, plánovali dospělí další setkání v Adorfu. To se uskuteční 15. 12. 2017 a v plánu je návštěva tradiční výstavy modelů vláčků. Předběžně se vedení obou školek domluvilo i na spolupráci v následujícím roce, kdy se oba partneři pokusí opakovaně využít finanční podpory Koordinačního centra Tandem.
 

Projekt „Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice“ je realizován ve spolupráci s Koordinačním centrem česko – německých výměn mládeže Tandem
Tandem


Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice

 • úterý, 19 prosinec 2017 10:03
 • Napsal(a)
Setkání partnerských školek MŠ Krásná a MIKITA Adorf v rámci projektu „Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice“

V pátek 15. 12. 2017 se uskutečnilo pro letošní rok již poslední setkání dětí z naší školky a jejich německých kamarádů z Adorfu. Po příjezdu české výpravy, složené tentokráte i z několika rodičů, se děti společně pozdravily a vyrazily na tradiční výstavu modelů železnice. Ta je vždy o třetím adventním víkendu a ještě i několik dní na přelomu ledna a února roku následujícího otevřena veřejnosti. Zde kamarádi strávili zhruba dvě hodiny prohlídkou modelů vyrobených Spolkem modelářů, který má již více jak 40. letou historii. Po návratu do školky MIKITA se všichni v suterénu budovy občerstvili a poté krásenské děti vyrazily autobusem směr zasněžená Krásná.
Přejeme našim adorfským kamarádům veselé Vánoce a těšíme se na ně opět v novém roce.
 

Projekt „Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice“ je realizován ve spolupráci s Koordinačním centrem česko – německých výměn mládeže Tandem
TandemDěti z Krásné a Adorfu neznají hranice

 • sobota, 23 září 2017 11:23
 • Napsal(a)
Setkání partnerských školek MŠ Krásná a MIKITA Adorf v rámci projektu „Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice“

S novým školním rokem nastoupily do školky nové děti, a ještě než se stihly rozkoukat a seznámit s novým prostředím, s novými kamarády, stály za dveřmi krásenské školky cizí dětičky, které mluvily úplně jiným jazykem než ony. Byla středa 13. září 2017 a naplánován byl pobyt na čerstvém vzduchu, konkrétně sportování a sběr kaštanů. Kamarádi z Adorfu s sebou ale bohužel přivezli zamračené deštivé počasí, a tak se musela celkem početná skupina dětí s doprovodem vměstnat do útrob školičky v Krásné. Měsíc září je v místní školce spjat s oblíbenou postavičkou „Krtečka“ a protože je tato pohádková bytost známá po celém světě, dělala milou společnost i německým kamarádům. Po krátkém seznámení se promítala pohádka o Krtečkovi, který hovoří pro všechny děti bez rozdílu národnosti srozumitelnou řečí. V průběhu dopoledne bylo připraveno drobné občerstvení, malovalo se, smálo a před cestou domů se všichni posilnili výborným obědem od paní kuchařky.
 

Projekt „Děti z Krásné a Adorfu neznají hranice“ je realizován ve spolupráci s Koordinačním centrem česko – německých výměn mládeže Tandem
TandemPoznáváme souseda

 • pátek, 23 červen 2017 16:43
 • Napsal(a)
Poslední setkání v letošním školním roce bylo naplánováno na úterý 20.06.2017. Počasí bylo jak malované, venku vládnul tropický den. Krásenské děti netrpělivě čekaly na příjezd svých kamarádů z Adorfu a hned jak před obecní návsí zastavil autobus, vydaly se společně do sportovního areálu u místní sokolovny, kde byl připraven sportovní program. Děti hrály společně fotbal, některé si užívaly houpačky. Nejvíce kamarády z Adorfu zaujal florbal, s kterým se ještě nesetkaly. Naštěstí jim ale jejich kamarád z Krásné všechno podrobně vysvětlil a všichni se společně bavili.Protože sluníčko ten den nikoho nešetřilo, vydali se všichni společně do lanového centra, které je v prostorách zámeckého parku ve stínu stromů. Po horkém dopoledni přišla ve školce zasloužená odměna v podobě zmrzliny a dobrého oběda. Děti si vzájemně popřály hezké prázdniny a velmi se těší na další setkání, které se snad bude moci v novém školním roce díky podpoře Tandemu opět uskutečnit.
 
0001
0002
0003
0004

Poznáváme souseda

 • čtvrtek, 23 březen 2017 17:46
 • Napsal(a)
I rok 2017 se ponese v duchu přeshraniční spolupráce. Pro období od února do konce června naplánovaly obě školky 4 společná setkání. První setkání proběhlo v Adorfu 21. 3.2017. Děti z Krásné strávily v Adorfu příjemné jarní dopoledne. Společně si ve školce zazpívaly a zarecitovaly české a německé písně a básničky. Setkání se neslo v jarním a velikonočním duchu. Ze šišek se vyráběli Velikonoční zajíčci, malovaly se kraslice. Po tvořivé činnosti si děti společně hrály na zahradě místní školky. Kolem poledne se pak čeští kamarádi vraceli autobusem domů. Neloučili se na dlouho, společně se potkají 27. 4. 2017 tentokrát v Krásné.


0001
0002
0003
0004

Poznáváme souseda

 • čtvrtek, 04 květen 2017 18:20
 • Napsal(a)
Druhé setkání proběhlo v Krásné ve čtvrtek 27. 4. 2017. Místní školka praskala ve švech – autobus z Adorfu přivezl 33 dětí a 5 dospělých. Krásenské děti si pro kamarády připravily pohádku o Koblížkovi a byly mile překvapeni, že německé děti umí pojmenovat v češtině hlavní postavy této pohádky.
Po společném hraní a malé svačince se všichni přesunuli do lanového centra na okraji obce, kde příjemně strávili čas až do společného oběda.
Ten musel vzhledem ke kapacitě školky proběhnout ve dvou fázích. Po dobrém obědě se všichni rozloučili a již dnes se těší na setkání 30. 5. 2017 v Adorfu.

0001
0001
0001

Poznáváme souseda

 • pátek, 02 červen 2017 15:58
 • Napsal(a)
Třetí setkání proběhlo v Adorfu v úterý 30. 5. 2017. Po ranním slabém deštíku a vzájemném přivítání před místní školkou se velmi početná skupinka krásenských a adorfských dětí vydala za doprovodu pedagogů na cestu do lesa za městem. Cestou se učily pojmenovávat květiny a byliny na přilehlých loukách a vezly s sebou ve vozíčku občerstvení, aby se mohly v průběhu dopoledne osvěžit a doplnit energii. V lese společně z přírodních materiálů vyráběly přídomky pro tamní zvířecí obyvatele.

Po společném skotačení v lesní krajině se všichni vydali zpátky do města, aby mohli ve školce poobědvat dětmi tolik oblíbené špagety. Kolem poledne nasedli výletníci z Krásné do autobusu a vydali se zpátky do školky, kde zalehli do postýlek a po příjemně stráveném dopoledni se svými německými kamarády odpočívali a nechali si zdát o jejich v letošním školním roce již posledním plánovaném setkání, které proběhne 20. 6. 2017 v Krásné.
 
0001
0002
0003
0004
0005
0006