MŠ Krásná

MŠ Krásná (3)

Malí chemici

  • úterý, 13 březen 2018 13:25
  • Napsal(a)
V pondělí 6. března 2018 navštívily děti naší mateřské školy v Krásné ašské gymnázium. Do prostor školy nás pozval ředitel Gymnázia Aš Mgr. Petr Jelínek. Děti nemohly dospat, aby na vlastní oči viděly chemickou laboratoř. Dveře se otevřely a v pěkně vybavené učebně bylo na co se dívat. Děti si prohlížely jim zatím neznáme předměty např. zkumavky, kádinky, teploměry, váhy, kahan a různé sáčky, v kterých byly ukryty tajemné sypké materiály. Prostřednictvím pohádky, Hrnečku vař“ vybraní malí pomocníci v bílých pláštích pomáhali připokusech.

Experimenty se zdařily a děti s napětím sledovaly, jak přibývá ,,pohádková pěna“ ve skleněné nádobě, jak soptí sopka, jak se rodí z masy háďátka a jak se připravuje směs na „hašení“ požáru. Chemické procesy vedly děti k zamyšlení, co se stane při spojení několika různých látek, využily své zrakové, hmatové, sluchové i čichové smysly. Naštěstí jsme se nemuseli prokousávat kaší a tak chuťové pohárky zůstaly ušetřeny. Opět se potvrdilo, že zážitkové učení je tou nejlepší formou vzdělávání a také to, že i gymnázium může nabídnout předškoláčkům tak zajímavé a zábavné činnosti. Určitě nás vše inspirovalo, a proto si pár pokusů zkusíme i v mateřské škole. Držte nám palce.
 
Děkujeme panu řediteli i Mgr. Millionové za možnost nahlédnout do laboratorní kuchyně, plné čar a kouzel.
Již nyní se těšíme na další pozvání.

Spolupráce MŠ Krásná a MŠ Adorf

  • úterý, 13 březen 2018 12:44
  • Napsal(a)
Setkání partnerských školek MŠ Krásná a MIKITA Adorf v rámci projektu „Spolupráce MŠ Krásná a MŠ Adorf“

Spolupráce partnerských školek bude pokračovat i v roce 2018. Naplánována jsou dvě setkání na jaře a dvě v letním období. První setkání proběhlo v Adorfu 06. 3. 2018. Děti z Krásné vyrazily autobusem do Adorfu, kde strávily příjemné dopoledne. Zazněly německé a české písně a básničky, děti si společně hrály. Společné vyrábění se neslo v duchu blížících se Velikonoc. Vyráběly se různé ozdoby (např. ptáčci, srdíčka ptačí budky), které ozdobí tradiční velikonoční věnec. Ten naši adorfští kamarádi příští týden pověsí ve městě Adorf. Po malém občerstvení se děti rozloučily a vyrazily do svém krásenské školky, kde na ně čekal oběd. Další setkání se uskuteční 27. 4., tentokrát v Krásné.
 

Projekt „Spolupráce MŠ Krásná a MŠ Adorf“ je realizován ve spolupráci s Koordinačním centrem česko – německých výměn mládeže Tandem
Tandem

Zápis do MŠ 2017/2018

  • pátek, 28 duben 2017 09:30
  • Napsal(a)
Informace k zápisu do mateřské školy Krásná ro školní rok 2017/2018

Zapis 2017
Souboy ke stažení: